"2nd Official Latvia Open Wushu Championships", Latvia (2014-04-05 - 2014-04-06)
Select Competition Area:
Press [Ctrl] + [F] on keyboard to search
Area 1 Taolu:
Area 1 Taolu
Area 1 Taolu:(2014-04-05 11:00:00 - 11:06:00)
"Taolu Barehand Chanquan | C forms | Male | 14-16 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Vladislavs Novikovs | Latvia | ATMA | 2014-04-05 11:00:00 | 8.1 |
2 | Ilya Shaternik | Belarus | Belarus Wushu Team | 2014-04-05 11:04:00 | 7.93 |
3 | Valentīns Peļņa | Latvia | ATMA | 2014-04-05 11:02:00 | 7.9 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 11:06:00 - 11:16:00)
"Taolu Barehand Changquan, Nanquan | B forms | Male & Female | 12-14 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Daniels Konstantinovs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:08:30 | 9 |
2 | Marijeta Tarabrina | Latvia | Wushu Team ORIO | 2014-04-05 11:06:00 | 8.83 |
3 | Jaan Voronõi | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 11:13:30 | 8.53 |
4 | Anete Korve | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 11:11:00 | 8.5 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 11:16:00 - 11:28:30)
"Taolu Barehand Changquan, Nanquan | B forms | Male | 17-35 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Priit Tohver | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 11:21:00 | 8.85 |
2 | Uladzimir Kurakou | Belarus | Belarus Wushu Team | 2014-04-05 11:16:00 | 8.8 |
3 | Eduards Guļbinovs | Latvia | ATMA | 2014-04-05 11:23:30 | 8.8 |
4 | Kristjan Tamm | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 11:26:00 | 8.78 |
5 | Vjačeslavs Bogdanovs | Latvia | ATMA | 2014-04-05 11:18:30 | 8.75 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 11:28:30 - 11:36:00)
"Taolu Barehand Chanquan | C forms | Male | 9-11 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Alexander Zhludov | Russia | Russia 1 Wushu Team | 2014-04-05 11:31:00 | 8.5 |
2 | Daniel Nitbach | Lithuania | Team Klaipeda Wushu Academy | 2014-04-05 11:32:15 | 8.33 |
3 | Laur Chyvenkou | Belarus | Belarus Wushu Team | 2014-04-05 11:29:45 | 8.28 |
4 | Ričards Polencs | Latvia | Wushu Team ORIO | 2014-04-05 11:33:30 | 8.14 |
5 | Amo Ozoliņš | Latvia | Wushu Team ORIO | 2014-04-05 11:34:45 | 8.11 |
6 | Jaroslavs Jakimčuks | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:28:30 | 8.08 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 11:36:00 - 11:42:15)
"Taolu Barehand Chanquan | C forms | Female | 9-11 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Iana Safina | Russia | Russia 1 Wushu Team | 2014-04-05 11:39:45 | 8.53 |
2 | Viktoriia Pleshkaneva | Russia | Russia 1 Wushu Team | 2014-04-05 11:37:15 | 8.5 |
3 | Elzana Šaripova | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:36:00 | 8.38 |
4 | Anna Kudrjavceva | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:38:30 | 8.34 |
5 | Nastasja Rjabkina | Latvia | Wushu Team ORIO | 2014-04-05 11:41:00 | 8.25 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 11:42:15 - 11:47:30)
"Taolu Barehand Chanquan | D forms | Female | 8 years and younger"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Violetta Kokareviča | Latvia | Wushu Team ORIO | 2014-04-05 11:46:00 | 7.85 |
2 | Adele Bogdanoviča | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:46:45 | 7.85 |
3 | Elada Puckyte | Lithuania | Team Klaipeda Wushu Academy | 2014-04-05 11:43:45 | 7.79 |
4 | Anastasija Uljanova | Latvia | Wushu Team ORIO | 2014-04-05 11:44:30 | 7.76 |
5 | Darina Nitbach | Lithuania | Team Klaipeda Wushu Academy | 2014-04-05 11:43:00 | 7.75 |
6 | Deniss Šilovskis | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:42:15 | 7.7 |
7 | Deniss Guma | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:45:15 | 7.68 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 11:47:30 - 11:54:15)
"Taolu Barehand Chanquan | D forms | Male | 8 years and younger"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Daniil Soloviov | Lithuania | Team Klaipeda Wushu Academy | 2014-04-05 11:52:45 | 7.84 |
2 | Ričards Cvetkovs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:49:00 | 7.83 |
3 | Ivans Lihodejevskis | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:50:30 | 7.79 |
4 | Alans Vismans | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:51:15 | 7.78 |
5 | Redlijs Brets Celmiņš | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:49:45 | 7.75 |
6 | Martins Mārcis Viļumsons | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:52:00 | 7.75 |
7 | Artjoms Černihs | Latvia | Wushu Team ORIO | 2014-04-05 11:47:30 | 7.68 |
8 | Kairo Elbre | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 11:53:30 | 7.66 |
9 | Georgijs Kuzmins | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:48:15 | 7.58 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 11:54:15 - 11:58:45)
"Taolu Barehand Chanquan | D forms | Female | 9-11 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Elisabeth Uustalo | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 11:57:15 | 7.84 |
2 | Darja Klišnikova | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:58:00 | 7.69 |
3 | Aleksandra Kuzņecova | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:55:45 | 7.59 |
4 | Laura Šilovska | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:55:00 | 7.58 |
5 | Poļina Zavgorodnaja | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:54:15 | 7.48 |
6 | Maile Velviste | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 11:56:30 | 7.34 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 11:58:45 - 12:04:00)
"Taolu Barehand Chanquan | D forms | Male | 9-12 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Joonas Marten Abram | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 12:01:45 | 7.8 |
2 | Eduārds Kovalenko | Latvia | ATMA | 2014-04-05 12:02:30 | 7.73 |
3 | Ronalds Gorovojs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 12:01:00 | 7.71 |
4 | Daniils Kirjusins | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 12:00:15 | 7.7 |
5 | Sven Erik Bender | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 11:58:45 | 7.58 |
6 | Daniils Kuzmins | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 11:59:30 | 7.53 |
7 | Daniil Eliseev | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 12:03:15 | 0 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 12:04:00 - 12:10:15)
"Taolu Barehand Chanquan | C forms | Male & Female | 8 years and younger"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Polina Polupan | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 12:07:45 | 8.13 |
2 | Artem Khachaturov | Russia | Russia 1 Wushu Team | 2014-04-05 12:09:00 | 8.1 |
3 | Anastasija Uljanova | Latvia | Wushu Team ORIO | 2014-04-05 12:04:00 | 7.96 |
4 | Sergejs Kudrjavcevs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 12:06:30 | 7.96 |
5 | Anastasija Jeršova | Latvia | Wushu Team ORIO | 2014-04-05 12:05:15 | 7.95 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 12:10:15 - 12:17:45)
"Taolu Barehand Chanquan | C forms | Female | 12-14 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sabīne Fadejeva | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 12:12:45 | 8.26 |
2 | Nadezda Oleha | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 12:16:30 | 8.23 |
3 | Anastasija Kulaga | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 12:10:15 | 8.15 |
4 | Anastasija Čudare | Latvia | ATMA | 2014-04-05 12:15:15 | 8.06 |
5 | Gerda Juškevica | Latvia | ATMA | 2014-04-05 12:11:30 | 7.98 |
6 | Evelīna Pavre | Latvia | ATMA | 2014-04-05 12:14:00 | 0 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 12:17:45 - 12:21:30)
"Taolu Barehand Nanquan | D forms | Male & Female | 8-11 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Elisabeth Uustalo | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 12:20:00 | 7.9 |
2 | Kairo Elbre | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 12:17:45 | 7.85 |
3 | Maile Velviste | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 12:19:15 | 7.85 |
4 | Joonas Marten Abram | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 12:20:45 | 7.81 |
5 | Sven Erik Bender | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 12:18:30 | 7.65 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 12:28:00)
"Short break"
Area 1 Taolu:(2014-04-05 13:00:00 - 13:06:00)
"Taolu Short weapons Jianshu, Daoshu | C forms | Male | 9-11 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Artem Khachaturov | Russia | Russia 1 Wushu Team | 2014-04-05 13:00:00 | 7.88 |
2 | Jaroslavs Jakimčuks | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:02:00 | 0 |
3 | Alexander Zhludov | Russia | Russia 1 Wushu Team | 2014-04-05 13:04:00 | 0 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 13:06:00 - 13:12:00)
"Taolu Short weapons Jianshu | C forms | Female | 9-14 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Iana Safina | Russia | Russia 1 Wushu Team | 2014-04-05 13:06:00 | 8.43 |
2 | Marijeta Tarabrina | Latvia | Wushu Team ORIO | 2014-04-05 13:08:00 | 8.31 |
3 | Nadezda Oleha | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:10:00 | 8.29 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 13:12:00 - 13:20:00)
"Taolu Short weapons Daoshu | C forms | Female | 9-14 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Viktoriia Pleshkaneva | Russia | Russia 1 Wushu Team | 2014-04-05 13:14:00 | 8.31 |
2 | Sabīne Fadejeva | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:18:00 | 8.23 |
3 | Anna Kudrjavceva | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:16:00 | 8.2 |
4 | Elzana Šaripova | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:12:00 | 8.08 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 13:20:00 - 13:28:00)
"Taolu Short weapons Nandao | C forms | Male | 9-12 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Aleksejs Dockins | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:26:00 | 8.34 |
2 | Ilan Lipovecki | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:20:00 | 8.33 |
3 | Antons Gusevs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:22:00 | 8.28 |
4 | Daniels Gorovojs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:24:00 | 8.11 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 13:28:00 - 13:35:30)
"Taolu Short weapons Jianshu, Daoshu | B forms | Male & Female | 14-19 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Uladzimir Kurakou | Belarus | Belarus Wushu Team | 2014-04-05 13:33:00 | 8.88 |
2 | Daniels Konstantinovs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:30:30 | 8.68 |
3 | Nadezda Oleha | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:28:00 | 0 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 13:35:30 - 13:43:30)
"Taolu Short weapons Taijijian | C forms | Male | 18-35 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Vitalij Veršinin | Lithuania | Team LTUA "Shaolin" | 2014-04-05 13:39:30 | 8.85 |
2 | Vladas Lobanovas | Lithuania | Team LTUA "Shaolin" | 2014-04-05 13:35:30 | 8.5 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 13:43:30 - 13:46:30)
"Taolu Long weapons Gunshu | D forms | Male & Female | 8 years and younger"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Adele Bogdanoviča | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:45:30 | 7.7 |
2 | Redlijs Brets Celmiņš | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:43:30 | 7.66 |
3 | Ivans Lihodejevskis | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:44:30 | 7.59 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 13:46:30 - 13:49:30)
"Taolu Long weapons Gunshu | D forms | Male & Female | 9-11 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Darja Klišnikova | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:48:30 | 7.7 |
2 | Ronalds Gorovojs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:47:30 | 7.69 |
3 | Daniils Kirjusins | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:46:30 | 7.68 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 13:49:30 - 13:57:30)
"Taolu Long weapons Gunshu | C forms | Male & Female | 8 years and younger"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Polina Polupan | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:55:30 | 8.09 |
2 | Anastasija Uljanova | Latvia | Wushu Team ORIO | 2014-04-05 13:51:30 | 7.98 |
3 | Sergejs Kudrjavcevs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:49:30 | 7.85 |
4 | Anastasija Jeršova | Latvia | Wushu Team ORIO | 2014-04-05 13:53:30 | 7.84 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 13:57:30 - 14:07:30)
"Taolu Long weapons Qiangshu, Gunshu | C forms | Female | 9-11 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Viktoriia Pleshkaneva | Russia | Russia 1 Wushu Team | 2014-04-05 14:01:30 | 8.49 |
2 | Iana Safina | Russia | Russia 1 Wushu Team | 2014-04-05 13:57:30 | 8.48 |
3 | Anna Kudrjavceva | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 14:03:30 | 8.34 |
4 | Elzana Šaripova | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 13:59:30 | 8.28 |
5 | Nastasja Rjabkina | Latvia | Wushu Team ORIO | 2014-04-05 14:05:30 | 8.28 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 14:19:30 - 14:27:30)
"Taolu Long weapons Nangun | C forms | Male | 9-13 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Aleksejs Dockins | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 14:25:30 | 8.39 |
2 | Ilan Lipovecki | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 14:19:30 | 8.34 |
3 | Antons Gusevs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 14:21:30 | 8.26 |
4 | Daniels Gorovojs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 14:23:30 | 8.19 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 14:25:00)
"Awarding Ceremony"
Area 1 Taolu:(2014-04-05 15:25:00 - 15:33:00)
"Taolu Long weapons Gunshu | C forms | Male & Female | 13-16 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nadezda Oleha | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 15:29:00 | 8.25 |
2 | Sabīne Fadejeva | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 15:27:00 | 8.15 |
3 | Anastasija Kulaga | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 15:25:00 | 7.85 |
4 | Ilya Shaternik | Belarus | Belarus Wushu Team | 2014-04-05 15:31:00 | 0 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 15:33:00 - 15:43:00)
"Taolu Long weapons Gunshu, Nangun | B forms | Male & Female | 12-14 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Daniels Konstantinovs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 15:35:30 | 8.93 |
2 | Marijeta Tarabrina | Latvia | Wushu Team ORIO | 2014-04-05 15:33:00 | 8.81 |
3 | Anete Korve | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 15:38:00 | 8.55 |
4 | Jaan Voronõi | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 15:40:30 | 0 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 15:43:00 - 15:50:30)
"Taolu Long weapons Gunshu, Nangun | A, B forms | Male | 18-35 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Priit Tohver | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 15:43:00 | 8.48 |
2 | Uladzimir Kurakou | Belarus | Belarus Wushu Team | 2014-04-05 15:45:30 | 8.46 |
3 | Kristjan Tamm | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 15:48:00 | 8.39 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 15:50:30 - 16:02:30)
"Taolu Traditional barehand forms Group 1 | B forms | Female | 31 years and older"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Jūlija Sjoma | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 15:50:30 | 9 |
2 | Inna Sorokina | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 15:54:30 | 8.93 |
3 | Oksana Jefremova | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 15:58:30 | 8.83 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 16:02:30 - 16:06:30)
"Taolu Traditional barehand forms Group 8 | B forms | Male | 8-11 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Jaroslavs Jakimčuks | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 16:04:30 | 7.88 |
2 | Sergejs Kudrjavcevs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 16:02:30 | 7.85 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 16:12:30 - 16:18:30)
"Taolu Traditional barehand forms Group 2, 4, 5 | B forms | Male | 9-11 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Gustas Pranckietis | Lithuania | Team LTUA "Shaolin" | 2014-04-05 16:14:30 | 8.25 |
2 | Ričards Polencs | Latvia | Wushu Team ORIO | ||
3 | Joonas Marten Abram | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 16:12:30 | 8.03 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 16:18:30 - 16:28:30)
"Taolu Traditional barehand forms Group 2, 5, 8 | B forms | Male & Female | 12-14 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ruvims Blats | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 16:26:30 | 8.7 |
2 | Jaan Voronõi | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 16:18:30 | 8.63 |
3 | Anastasija Kulaga | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 16:24:30 | 8.53 |
4 | Marijeta Tarabrina | Latvia | Wushu Team ORIO | ||
5 | Daniels Gorovojs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 16:22:30 | 8.43 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 16:28:30 - 16:34:30)
"Taolu Traditional barehand forms Group 2, 5, 8 | B forms | Male | 17-35 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Henry Prits | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 16:28:30 | 8.85 |
2 | Romāns Mikulko | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 16:32:30 | 8.84 |
3 | Priit Tohver | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team |
Area 1 Taolu:
"Taolu Traditional barehand forms Group 7, 8 | B forms | Female | 17-35 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Daša Berkovič | Lithuania | Team LTUA "Shaolin" | 2014-04-05 16:34:30 | 8.89 |
2 | Martyna Viltrakyte | Lithuania | Team LTUA "Shaolin" | 2014-04-05 16:36:30 | 8.73 |
3 | Luīze Linde | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 16:38:30 | 8.51 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 16:40:30 - 16:46:30)
"Taolu Traditional barehand forms Group 7 | B forms | Male | 18-35 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Modestas Kapusinskas | Lithuania | Lithuania Wushu Team | 2014-04-05 16:40:30 | 0 |
2 | Viktoras Vlasovas | Lithuania | Lithuania Wushu Team | 2014-04-05 16:42:30 | 0 |
3 | Mindaugas Davainis | Lithuania | Lithuania Wushu Team | 2014-04-05 16:44:30 | 0 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 16:46:30 - 16:52:30)
"Taolu Traditional barehand forms Group 4 | B forms | Female | 18-35 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Vaiva Zostaute | Lithuania | Team LTUA "Shaolin" | 2014-04-05 16:48:30 | 8.75 |
2 | Ilvija Juškeviča | Latvia | ATMA | 2014-04-05 16:50:30 | 8.63 |
3 | Dovilė Graželiūnaitė | Lithuania | Team LTUA "Shaolin" | 2014-04-05 16:46:30 | 8.61 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 16:52:30 - 17:02:30)
"Taolu Traditional barehand forms Group 4 | B forms | Male | 18 and older"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Evaldas Karosas | Lithuania | Team LTUA "Shaolin" | 2014-04-05 16:54:30 | 8.9 |
2 | Uladzimir Kurakou | Belarus | Belarus Wushu Team | 2014-04-05 16:52:30 | 8.8 |
3 | Egidijus Kanaporius | Lithuania | Team LTUA "Shaolin" | 2014-04-05 16:56:30 | 8.73 |
4 | Tomas Vosylius | Lithuania | Team LTUA "Shaolin" | 2014-04-05 16:58:30 | 0 |
5 | Karolis Lapėnis | Lithuania | Team LTUA "Shaolin" | 2014-04-05 17:00:30 | 0 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 17:10:30 - 17:16:30)
"Taolu Traditional weapons Group II | B forms | Male | 11-14 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ruvims Blats | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 17:10:30 | 8.03 |
2 | Antons Gusevs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 17:12:30 | 7.83 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 17:16:30 - 17:24:30)
"Taolu Traditional weapons Group I, II | B forms | Female | 12-14 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sabīne Fadejeva | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 17:16:30 | 8.28 |
2 | Nadezda Oleha | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 17:20:30 | 8.23 |
3 | Anete Korve | Estonia | Estonian Wushu Kungfu Team | 2014-04-05 17:18:30 | 8.2 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 17:24:30 - 17:38:30)
"Taolu Traditional weapons Group I, II | B forms | Male and Female | 17 and older"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Arūnas Baliukonis | Lithuania | Team LTUA "Shaolin" | 2014-04-05 17:24:30 | 8.81 |
2 | Uladzimir Kurakou | Belarus | Belarus Wushu Team | 2014-04-05 17:28:30 | 8.7 |
3 | Romāns Mikulko | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 17:36:30 | 8.68 |
4 | Karolis Lapėnis | Lithuania | Team LTUA "Shaolin" | 2014-04-05 17:30:30 | 0 |
5 | Vaiva Zostaute | Lithuania | Team LTUA "Shaolin" | 2014-04-05 17:32:30 | 0 |
6 | Modestas Kapusinskas | Lithuania | Lithuania Wushu Team | 2014-04-05 17:34:30 | 0 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 17:38:30 - 17:44:30)
"Taolu Traditional weapons Group III | B forms | Male | 12-14 years"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Daniels Konstantinovs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 17:42:30 | 8.21 |
2 | Aleksejs Dockins | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 17:40:30 | 8.15 |
3 | Daniels Gorovojs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 17:38:30 | 7.83 |
Area 1 Taolu:(2014-04-05 17:44:30 - 17:53:30)
"Taolu Traditional weapons Group V | B forms | Female | 31 years and older"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Jūlija Sjoma | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 17:44:30 | 8.88 |
2 | Oksana Jefremova | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 17:47:30 | 8.75 |
3 | Inna Sorokina | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-05 17:50:30 | 0 |
Area 1 Taolu:(2014-04-06 12:47:00 - 12:59:00)
"Taolu Barehand Taijiquan | C forms | Male | 18 years and older"
# | Name | Country | Team | Start Time | Score |
---|---|---|---|---|---|
1 | Vitalij Veršinin | Lithuania | Team LTUA "Shaolin" | 2014-04-06 12:51:00 | 8.76 |
2 | Vladas Lobanovas | Lithuania | Team LTUA "Shaolin" | 2014-04-06 12:49:00 | 8.6 |
3 | Andrii Onyschenko | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-06 12:53:00 | 8.2 |
4 | Maksims Gavrilovs | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-06 12:47:00 | 8.15 |
5 | Aivars Polaks | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-06 12:57:00 | 7.94 |
6 | Dmitry Fedyanin | Latvia | Latvian Sports Wushu Team | 2014-04-06 12:55:00 | 7.84 |